Świat Wiadomości Żydzi

Izraelski reżim nie zamierza słuchać ONZ

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Premier Benjamin Netanjahu powiedział, że nie ugnie się pod presją międzynarodową, aby zakończyć wojnę w Strefie Gazy i ludobójstwo ludności palestyńskiej – podała agencja Anadolu.

Izraelski reżim nie zamierza słuchać ONZ. -Żadna presja międzynarodowa nie powstrzyma nas od realizacji wszystkich celów wojny: wyeliminowania Hamasu, uwolnienia wszystkich naszych zakładników i zapewnienia, że ​​Gaza nie będzie już stanowić zagrożenia dla Izraela – powiedział Netanjahu na posiedzeniu rządu. -Nie możemy ulegać tym naciskom i nie poddamy się im – dodał.

Premier Izraela powiedział, że naciski na jego reżim skupiają się na wezwaniu do przeprowadzenia nowych wyborów. -Robią to, próbując doprowadzić do wyborów teraz, w środku wojny. A robią to, bo wiedzą, że obecne wybory zatrzymają wojnę i sparaliżują kraj na co najmniej sześć miesięcy – powiedział, tym samym przyznając, że demokracja jest czynnikiem osłabiającym państwo.

-Jeśli zatrzymamy wojnę teraz, zanim wszystkie jej cele zostaną osiągnięte, będzie to oznaczać, że Izrael przegrał wojnę, a na to nie pozwolimy – dodał.

W czwartek przywódca większości w Senacie USA Chuck Schumer skrytykował przywództwo Netanjahu i wezwał Izrael do przeprowadzenia nowych wyborów. Netanjahu określił uwagi Schumera jako „całkowicie niewłaściwe”. – Nie robi się tego siostrzanej demokracji – stwierdził.

Pomimo międzynarodowych ostrzeżeń Netanjahu zatwierdził w piątek plany wojskowe dotyczące operacji lądowej w Rafah, gdzie ponad 1,4 miliona ludzi schroniło się przed trwającą wojną Izraela w Strefie Gazy. -Ci, którzy mówią, że operacja w Rafah nie dojdzie do skutku, to ci sami, którzy mówili, że nie wejdziemy do Gazy, że nie będziemy działać w Shifie, że nie będziemy działać w Khan Yunis i że nie wznowimy walki po zawieszeniu broni – dodał przywódca żydowskich nazistów.

Od 7 października 2023 roku w Gazie zginęło ponad 31 600 Palestyńczyków, głównie kobiet i dzieci, a prawie 73 700 innych zostało rannych w wyniku masowych zniszczeń i niedoborów artykułów pierwszej potrzeby. Zabitych zostało też  1200 Żydów, głównie w pierwszych godzinach starć.

Wojna zmusiła 85% ludności Gazy do wewnętrznych przesiedleń w związku z żydowską blokadą dostępu do większości żywności, czystej wody i leków. Według ONZ 60% infrastruktury enklawy zostało uszkodzonych lub zniszczonych.

Żydowski reżim nazistowski jest oskarżony o ludobójstwo przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości. W styczniu tymczasowym orzeczeniem nakazano Tel-Awiwowi zaprzestanie aktów ludobójczych i podjęcie środków gwarantujących pomoc humanitarną ludności cywilnej w Gazie. Żądanie te zostały przez Żydów odrzucone.

Polecamy również: UNICEF: Żydzi zamordowali już ponad 13 tys. palestyńskich dzieci

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!