Gospodarka Wiadomości

Ukraińcy w Polsce coraz więcej zarabiają

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Obywatele Ukrainy coraz więcej zarabiają i wydają w Polsce – informuje „Puls Biznesu”. Rosną również ich oczekiwania płacowe. Efektem coraz większych dochodów jest również pojawienie się na rynku ofert dostosowanych specjalnie do potrzeb tej nacji.

Jak mówi przedstawiciel agencji pracy zajmującej się pozyskiwaniem pracowników ze Wschodu, powodem tych zmian jest rozpoczęcie się prac sezonowych i liberalizacja obowiązku wizowego dla obywateli Ukrainy od 11 czerwca.

Według Krzysztofa Inglota z firmy Work Service, polepszenie sytuacji Ukraińców pracujących w Polsce jest również związane z podniesieniem płacy minimalnej, która – w jego ocenie – spowodowała 20-procentowy wzrost oczekiwań płacowych Ukraińców, który jest dodatkowo pogłębiany coraz większym zapotrzebowaniem na pracowników z tego kraju. Jak dodaje, wynagrodzenia wzrosły średnio z 8 zł do 13 za godzinę pracy.

Gazeta informuje również o tym, że na polskim rynku jest coraz więcej sklepów oferujących produkty z Ukrainy, m.in. czekolady firmy prezydenta Petra Poroszenki, żywność i kosmetyki. Usługi skierowane do tej nacji wprowadzili już m.in. niektórzy operatorzy sieci komórkowych, banki czy restauracje.

/IAR/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!