Wiadomości

Erdogan zapowiedział, że jego kraj nie dopuści do powstania państwa kurdyjskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na konferencji prasowej, poświęconej zakończeniu szczytu G20, prezydent Turcji Recep Erdogan zapowiedział, że jego kraj nie dopuści do powstania państwa kurdyjskiego.

– Jeśli planowane jest utworzenie na północy Syrii państwa kurdyjskiego, to my do tego nie dopuścimy – powiedział Erdogan. – Gróźb pod adresem Turcji również nie będziemy tolerować.

Prezydent Turcji wyraził nadto nadzieję, że referendum dotyczące secesji Irackiego Kurdystanu nie dojdzie do skutku.

– Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie – powiedział.

Erdogan zapowiedział, że użyje wszelkich środków wobec krajów, które udzielają wsparcia terrorystom, znajdującym się u granic terytorium Turcji.

– Nigdy nie będziemy milczeć i nie będziemy bierni wobec tych, kto wspiera ugrupowania terrorystyczne – stwierdził prezydent Erdogan.

Przypomnijmy, że w Irackim Kurdystanie zapowiedziano przeprowadzenie referendum w sprawie niepodległości, a Kurdowie syryjscy na północy Syrii ogłosili powstanie Federacyjnego Regionu Północnej Syrii.

Wcześniej w sprawie tej wypowiedział się premier rządu tureckiego Binali Yıldırım, który stwierdził, że Ankara nie dopuści do powstania państwa kurdyjskiego i że integralność terytorialna Syrii winna być zachowana.

Czytaj też:

Trump z Putinem podzielą się Syrią?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!