Wiadomości

Tylko dla nieheteronormatywnych – warsztaty „queer tanga” w Poznaniu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Chcemy zaprezentować przestrzeń socjalną kultury, jaką jest tańczenie jednego z najpiękniejszych i najbardziej zmysłowych tańców na świecie w nieco innej odsłonie. Queer milongi, festiwale i kursy tanga dla par nieheteronormatywnych są w innych krajach codziennością. Poznań jako pierwszy inicjuje taką odsłonę tanga, która może zaciekawić nie tylko nietypowym, ale również niepozostawiającym bez wrażeń obrazem – mówią organizatorzy warsztatów.

Lekcję pokazową queer tanga zorganizuje instruktor tanga z Poznania, Tomasz Sępowicz wraz z „partnerem” Dawidem Belachem, który prowadzi Poznańską Akademię Tańca.

Wydarzenie odbędzie się 5 lipca. Oprócz podstawowych kroków będzie można także dowiedzieć się czym jest queer tango i jaką ma historię.

– Tango argentyńskie to zmysłowość, intymność, bliskość. Jeśli poznasz takie tango, prawdopodobieństwo uzależnienia od niego wynosi 99,9% – przekonuje Sępowicz.

– Podczas Pride Week będziecie mieli możliwość zasmakować czegoś niepowtarzalnego. Nie opiszemy Wam tego w słowach, trzeba przyjść i doświadczyć – dodaje.

To się dzieje naprawdę…

/epoznan.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!