Wiadomości

Czy człowiek PiS-u zaknebluje Zofię Klepacką?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pojawiły się informacje, że należąca do Skarbu Państwa spółka PGE, sponsorująca Zofię Klepacką, zażądała od niej wygaszenia aktywności w mediach społecznościowych i zaprzestania krytyki środowisk LGBT. Informację taką podały m.in. portale gazeta.pl i pudelek.pl.

Nasza wybitna sportsmenka, medalistka olimpijska, odważnie skrytykowała tzw. „Kartę LGBT+”, wprowadzoną przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, i stanęła w obronie rodziny i wartości chrześcijańskich. Spotkały ją za to ataki, które przybrały wręcz charakter nagonki, mającej na celu zaszczucie dziewczyny.

Nieoczekiwanie pojawiły się doniesienia, że do ataku tego dołączył sponsor medalistki, grupa Polska Grupa Energetyczna, należąca do Skarbu Państwa. Podkreślmy, że na czele PGE stoi obecnie człowiek ze środowiska PiS. Henryk Baranowski, który w rządzie Beaty Szydło w 2015 roku był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, po czym premier Beata Szydło nominowała go na stanowisko prezesa PGE.

Jak podaje gazeta.pl, dziennikarze serwisu skontaktowali się z PGE w celu potwierdzenia, że na prośbę sponsorów Klepacka ma zawiesić aktywność w mediach (także społecznościowych) w sprawach światopoglądowych, ponieważ rzekomo źle wpływa ona na wizerunek firmy. Odpowiedź była tyleż lakoniczna, co nie na temat…

– PGE sponsoruje Zofię Klepacką, multimedalistkę windsurfingu, od 2012 r. i ceni jej sukcesy sportowe. PGE jest sponsorem sportowca. Nadrzędnym celem Grupy PGE jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju, a w przypadku działań wspierających markę – sponsoring sportu na najwyższym poziomie – czytamy w odpowiedzi spółki Skarbu Państwa.

/gazeta.pl, pudelek.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!