Polska Wiadomości

Tusk zapowiedział wprowadzenie związków sodomickich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

-Jeszcze tej zimy ten projekt o związkach partnerskich będziemy procedować tak czy inaczej. Niezależnie od tego, kto będzie zgłaszał, czy grupa posłów, czy też rządogłosił Donald Tusk.

Tusk zapowiedział wprowadzenie związków sodomickich. Podczas swojej konferencji prasowej, “katolik” Donald Tusk poinformował, że jego rząd pracuje nad projektem związków partnerskich. Prace mają być zaawansowane, w związku z czym głosowanie sejmowe odbędzie się już w najbliższych tygodniach. „Jeszcze tej zimy ten projekt o związkach partnerskich będziemy procedować tak czy inaczej. Niezależnie od tego, kto będzie zgłaszał, czy grupa posłów, czy też rząd” – podkreślił.

Tzw. Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC) uznał na początku grudnia Polskę za winną złamania prawa do poszanowania życia prywatnego z powodu braku ram prawnych, zapewniających „uznanie i ochronę” związków jednopłciowych.

ETPC z siedzibą w Strasburgu otrzymał skargi od pięciu polskich par z Łodzi, Krakowa i Warszawy, którym władze lokalne odmówiły małżeństwa, tłumacząc to tym, że prawo polskie zezwala tylko na związek mężczyzny i kobiety. Ich powództwa przed krajowym sądem zostały odrzucone.

Wspomniane pary uznały, że są „pokrzywdzone z powodu braku oficjalnego uznania ich związku”, na przykład w sferze podatków, praw socjalnych czy praw rodzinnych – podał Trybunał w komunikacie.

ETPC przyznał im rację. Przypomniał przy okazji, że państwa sygnatariusze Europejskiej konwencji praw człowieka powinny „stworzyć ramy prawne umożliwiające osobom tej samej płci korzystanie z uznania i odpowiedniej ochrony swojego związku poprzez małżeństwo lub inną formę związku”.

Wykonanie tego wyroku przez rząd warszawski, będzie oczywiście wiązać się z instytucjonalizacją konkubinatów, a w przyszłości )zapewne nieodległej) ustanowieniem tzw. małżeństw osób tej samej płci.

Polecamy również: Wiceministrem nauki w rządzie PO został Ukrainiec – negacjonista wołyński

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!