Polska Wiadomości

Ukrainiec brutalnie zgwałcił Polkę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Legionowie doszło do gwałtu ze szczególnym okrucieństwem. Policja zatrzymała sprawcę, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Prokuratura podała, że zatrzymany to “cudzoziemiec”, odmawiając ujawnienia jego narodowości. Nieoficjalne informacje wskazują, że mężczyzna jest pochodzenia ukraińskiego.

Ukrainiec brutalnie zgwałcił Polkę. W nocy z 16 na 17 grudnia na terenie jednego z osiedli w Legionowie, prawdopodobnie w pobliżu ulicy Ogrodowej doszło do gwałtu ze szczególnym okrucieństwem. Poszkodowana w średnim wieku została również mocno pobita przez napastnika. Policjanci kilka dni później zatrzymali podejrzanego. W środę mężczyzna został tymczasowo aresztowany przez sąd.

“Zatrzymany 33-letni mężczyzna, obcokrajowiec usłyszał zarzut gwałtu ze szczególnym okrucieństwem z artykułu 197 par. 1 i 4 Kodeksu karnego. Wobec zatrzymanego sąd zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu”poinformowała  prokurator Katarzyna Skrzeczkowska, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga. Dodała, że poszkodowana to Polka w średnim wieku, mieszkanka Legionowa.

Za dopuszczenie się gwałtu ze szczególnym okrucieństwem może grozić kara więzienia nie krótsza niż pięć lat, a maksymalna granica to nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

Portal Kresy.pl zwrócił się z pytaniem o narodowość sprawcy do rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga. W odpowiedzi, prokurator Katarzyna Skrzeczkowska przekazała, że to “cudzoziemiec”, odmawiając podania jego narodowości. Na pytanie, z jakiego powodu narodowość mężczyzny nie jest ujawniania, stwierdziła, że “nie ma takiego zwyczaju”. Należy podkreślić, że to nieprawda. Zwykle narodowość sprawców jest podawana nawet w policyjnych komunikatach.

Nieoficjalne ustalenia Gazety Powiatowej wskazują, że zatrzymany mężczyzna jest pochodzenia ukraińskiego. To kolejna tego typu sytuacja w ostatnim czasie.

Kilka dni temu do aresztu trafił podejrzany o spowodowanie wypadku w Międzyzdrojach, w którym zginęły trzy osoby, w tym dziecko. Lokalna policja przekazała portalowi Kresy.pl, że sprawca to obywatel Ukrainy. Prokuratura podała z kolei, że to ob. Polski. Mężczyzna może posiadać podwójne obywatelstwo. Warto jednak przypomnieć w tym kontekście proceder celowego nieudostępniania obywatelstwa sprawców w statystykach KGP.

NASZ KOMENTARZ: Doczekaliśmy w Polsce “Zachodu” szybciej niż sądziliśmy. Szkoda, że widać go tylko w kolorze skóry ludzi na ulicach i fali przestępczości wśród cudzoziemców.

Polecamy również: Wiceministrem nauki w rządzie PO został Ukrainiec – negacjonista wołyński

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!