Wiadomości

Tureckie Ministerstwo Obrony opublikowało zdjęcia żołnierzy poległych w rozpoczętej wczoraj operacji w Iraku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak już informowaliśmy, wczoraj wojska tureckie podjęły „Operację Orli Szpon-2” przeciwko bojownikom kurdyjskim w Irackim Kurdystanie. Celem działań wojsk tureckich są bazy PKK w regionie Gara.

Jak wynika z doniesień mediów tureckich, operacja rozpoczęła się o godz. 2.55. Samoloty F-16C/D Fighting Falcon oraz śmigłowce T129 ATAK zaatakowały obozy i stanowiska kurdyjskie zlokalizowane w odległości ok. 30 – 35 km od granicy tureckiej. Równocześnie wysadzono z helikopterów desant w sile kilkuset żołnierzy, których zadaniem było opanowanie tychże obozów.

Armia turecka poinformowała o rozpoczęciu operacji wojskowej w Iraku

Informacje na temat przebiegu operacji są nader skąpe i ograniczają się do lakonicznych stwierdzeń o ciężkich walkach i o postępach wojsk tureckich. W zasadzie nie wiadomo więc, jak przebiega operacja.

Kurdowie twierdzą, że w trakcie wczorajszych walk zabitych zostało dziesięciu żołnierzy tureckich. Z kolei Ministerstwo Obrony Turcji poinformowało, że dwóch żołnierzy tureckich zostało zabitych, a kolejnych czterech zostało rannych.

Ranni żołnierze – jak dodano – zostali ewakuowani do szpitala, przy czym jeden z nich w ciągu nocy zmarł. Tureckie Ministerstwo Obrony opublikowało na twitterowej stronie zdjęcia zabitych żołnierzy.

Tymczasem ugrupowania związane z Partią Pracujących Kurdystanu wydały oświadczenie, w którym potępiły postawę peszmergów, którzy to uchylili się od walki z jednostkami tureckimi.

Bojownicy PKK wściekli na peszmergów za postawę w obliczu tureckiego ataku

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!