Wiadomości

Trzaskowski o Wałęsie: Ma intelekt najwyższych lotów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów – stwierdził prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Przed wejściem na salę rozpraw w gdańskim sądzie, gdzie odbywał się dziś proces z powództwa Jarosława Kaczyńskiego przeciwko Lechowi Wałęsie, doszło do słownej utarczki pomiędzy byłym prezydentem i prezesem PiS. Przy kamerach obydwoje wzajemnie wypominali sobie zaszłości z przeszłości.

– Po co ja pana ministrem robiłem? – powiedział Walesa do Kaczyńskiego.
– A po co ja pana robiłem prezydentem? – odparł Kaczyński.

Utarczka słowna Kaczyńskiego z Wałęsą w gdańskim sądzie

W programie „Fakty po Faktach” do tej wymiany zdań odnisósł się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który stwierdził, iż dziwi się prezesowi Prawa i Sprawiedliwości Jarosławowi Kaczyńskiemu, że „próbuje z Lechem Wałęsą brać się na pojedynek, zwłaszcza na słowa”. Jak podkreślił, od początku było wiadomo, kto ten pojedynek przegra. Argumentacja Trzaskowskiego, dlaczego ma przegrać może jednak wielu zaskoczyć.

– Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów – ocenił gość Anity Werner.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!