Wiadomości

Totalitaryzm coraz mocniej wdziera się na polskie uczelnie – prof. Nalaskowski zawieszony za nieprawomyślne poglądy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prof. Aleksander Nalaskowski został zawieszony na trzy miesiące w obowiązkach nauczyciela akademickiego. Taką decyzję podjął rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu po ostatnich wypowiedziach pedagoga oraz publikacji felietonu w tygodniku „Sieci”, które dotyczyły środowiska LGBT – informuje Radio PiK

– Rzecznik ma przeprowadzić postępowanie dyscyplinarne, wyjaśniające. Pan rektor uznał, że mogło dojść do czynów, które są niegodne nauczyciela akademickiego poprzez publiczne znieważenie osób o odmiennej orientacji seksualnej. Przychodziły do nas liczne pisma – od różnych osób prywatnych, także od fundacji zajmującymi się osobami homoseksualnym – powiedział dr Marcin Czyżniewski, rzecznik UMK.

– Nie będę komentował słów mojego zwierzchnika. Rektor wie co robi. Natomiast jeżeli chodzi o to czy żałuję tego, że napisałem. Ja to świadomie napisałem i takim językiem, jak chciałem. Po prostu napisałem językiem drugiej strony. Dokładnie tak jesteśmy traktowani przez tych, którzy mówią, że wszystko się zmieni, jak wymrą te… – i tutaj brzydkie słowo – pisowskie. Jesteśmy tak traktowani przez parady tolerancji – odpowiada prof. Aleksander Nalaskowski.

Widzimy coraz wyraźniej, że ideologia LGBT staje się narzędziem staje się narzędziem zamordyzmu. Co na to wicepremier Gowin?

/radiopik.pl, fot. wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!