Wiadomości

Inspektor Sanitarny apeluje o unikanie kontaktu z wodą z Wisły oraz z wodami Zatoki Gdańskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w związku z przedstawionymi wynikami badań apeluje o unikanie kontaktu z wodą z Wisły oraz wodami Zatoki Gdańskiej od miejscowości Stogi do miejscowości Mikoszewo w celach rekreacyjnych oraz socjalno – bytowych.

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że w związku z awaryjnym zrzutem ścieków do rzeki Wisły w dniu 6 września 2019 roku pobrane zostały próbki wody z Zatoki Gdańskiej, z miejsc, w których zwykle organizowane są kąpieliska

„Nieznaczne przekroczenie normy dla obecności bakterii Escherichia coli stwierdzono w próbce wody pobranej z miejsca, gdzie zwykle organizowane jest kąpielisko na Stogach (nr 26), wynoszące 1120 NPL/100 ml (norma 1000 NPL). Natomiast liczba bakterii z grupy Enterokoków w tej próbce odpowiada wymaganiom sanitarnym rekomendowanym dla wody w miejscach, w których zwykle organizowane są kąpieliska” – podano na stronie PPWIS.

„Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w związku z przedstawionymi wynikami badań apeluje o unikanie kontaktu z wodą z Wisły oraz wodami Zatoki Gdańskiej od miejscowości Stogi do miejscowości Mikoszewo w celach rekreacyjnych oraz socjalno – bytowych” – czytamy w komunikacie.

Kolejne próbki wody do badań pobrane zostały we wtorek, w celu „dalszego obserwowania jakości wody w Zatoce, w rejonie od Stogów do Mikoszewa”.

/wsse.gda.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!