Wiadomości

To już pewne – Donald Trump 6 lipca odwiedzi Polskę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Prezydent USA Donald Trump skorzystał z zaproszenia prezydenta Andrzeja Dudy i przyjedzie do Polski – poinformował Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy. Amerykański prezydent przyleci do Polski na Szczyt Trójmorza. Po tym spotkaniu Donald Trump uda się na szczyt G20 do Hamburga w Niemczech.

„Wizyta prezydenta Donalda Trumpa w Polsce potwierdzi zobowiązania wobec jednego z najbliższych europejskich sojuszników USA i ma na celu podkreślenie wagi wzmocnienia wspólnej obrony NATO” – napisano w komunikacie Białego Domu.

W nocy, w Waszyngtonie odbyła się konferencja prasowa ministrów Witolda Waszczykowskiego i Krzysztofa Szczerskiego. Podkreślali, że wizyta prezydenta USA, to wizyta bilateralna, ale będzie to też okazja do rozmowy prezydenta USA z liderami regionu Trójmorza.

Szef MSZ podkreślił, że wizyta Donalda Trumpa w naszym kraju pokazuje, że „Polska jest ważnym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych, ważnym państwem w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego”. Jak dodał, „znaczna część tego spotkania będzie poświęcona sprawom bezpieczeństwa międzynarodowego, bezpieczeństwa naszego regionu”.

– Mamy również nadzieje, iż przy okazji tej wizyty prezydent Trump odbędzie też spotkanie z przedstawicielami szerszego naszego regionu, ponieważ chcemy rzeczywiście w tym czasie przeprowadzić szczyt Trójmorza. Biały Dom (…) potwierdził, że prezydent Trump będzie chciał wziąć udział w tym spotkaniu i wygłosić tez ważne przemówienie.

Szef MSZ podkreślił, że wszystkie szczegóły wizyty są obecnie omawiane, a Polskę już odwiedził zespół przygotowawczy. Pytany o to, które miasta odwiedzi prezydent minister poinformował, że „na razie jest mowa o Warszawie”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!