Wiadomości

Syryjska armia rządowa dotarła do granicy z Irakiem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pojawiły się doniesienia, że pododdziały syryjskiej armii rządowej przy współdziałaniu z oddziałami libańskiego „Hesbollahu” oraz irackiej szyickiej samoobrony, prowadząc natarcie we wschodniej części prowincji Homs, dotarły do granicy z Irakiem w rejonie na północny – wschód od miasta At-Tanf.

Taką informację podał w każdym razie portal Al Masdar News. W ten sposób wojska syryjskie miały przeciąć bojownikom wspieranej przez Amerykanów Wolnej Armii Syrii drogę natarcia w kierunku na Dajr az-Zaur.

Stać się tak miało pomimo przeprowadzonych dziś nalotów amerykańskiego lotnictwa na kolumny współdziałających z syryjskimi wojskami rządowymi oddziałów szyickiej samoobrony, które w nalotach tych miały dziś stracić około 30 pojazdów.

Gdyby informacje te się potwierdziły, oznaczałoby to prawdziwą klęskę Wolnej Armii Syrii i jej amerykańskich protektorów.

Jeszcze rano sytuacja na tym kierunku wyglądała tak (kolor czerwony – syryjska armia rządowa, kolor zielony – wspierana przez Amerykanów Wolna Armia Syrii, kolor szary – ISIS):

I zobaczmy jeszcze mapę Syrii (interesujący nas tu kierunek to południowy – wschód):

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!