Europa Wiadomości

Szwedzka policjantka ostrzegła kryminalistę, że jest poszukiwany

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal pantarhei24.pl unkcjonariuszka policji w Malmo jest oskarżona o próbę ostrzeżenia imigranta-kryminalisty o tym, iż jest poszukiwany przez policję pod zarzutem morderstwa. Kobietę złapano na dzwonieniu do osoby, która według niej była przestępcą. Miała poinformować podejrzanego o policyjnej obławie.

36-letnia Caroline Rosen broniła się, iż zadanie ostrzeżenia 21-letniego Ihaba Yusufa Zaghmoutha otrzymała od innych funkcjonariuszy. Policja podejrzewa, iż Ihab był zamieszany w morderstwo 25-latka w czerwcu zeszłego roku. Miał prowadzić pojazd, którym sprawcy przyjechali do ofiary i uciekli po jej zamordowaniu.

Ihab był już od lat znany władzom. Skazano go za przestępstwa narkotykowe, nielegalną jazdę i jazdę pod wpływem alkoholu. Przejęto również jego broń i amunicję. Kobieta zadzwoniła na jego numer i w trwającej 57 sekund rozmowie przekazała, iż “jest poszukiwany przez policję”. Dodzwoniła się jednak do innej osoby, która przejęła jego numer. Rosen ostrzegła go o obławie, iż informacje te były tajne – twierdzi policja.

Rosen broni się, mówiąc, że „chciała zobaczyć, gdzie on jest”, a także skłonić Ihaba do dobrowolnego zgłoszenia się na policję. Na pytanie, jaki jest związek Rosén z Ihabem, odpowiada, że ​​„to długa historia” – cytuje szwedzki Samnytt. “Nie pamięta” jednak, skąd uzyskała tajne informacje o policyjnych poszukiwaniach.

Czego się nie zrobi w imie tolerancji….

Źródło: pantarhei24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!