Wiadomości

Szwedzka partia postuluje likwidację Szwecji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szwecja powinna zostać zlikwidowana jako suwerenny kraj i stać się częścią „Europejskiej Federacji”, rządzonej centralnie z Brukseli. To jest propozycja, którą liberałowie przyjęli w niedzielę na ich krajowym zjeździe.

W propozycji programowej „Nadszedł czas na federację” liberałowie doszli do wniosku, iż powinni oni „zająć stanowisko w sprawie Unii Europejskiej, aby ostatecznie przekształcić ją w federację europejską”.

Jak wynika z owej propozycji, federacja UE winna być podobna do Stanów Zjednoczonych, z własnym prezydentem i parlamentem z dwiema izbami. UE miałaby również prawo decydować o polityce zagranicznej i kwestiach związanych z bezpieczeństwem państw członkowskich, polityce walutowej i monetarnej, środowisku, a także o walce z międzynarodową przestępczością i częściowo w zakresie polityki podatkowej.

Liberałowie są siódmą co do wielkości partię Szwecji. W mediach społecznościowych związanych z tą partią zapanowała radość z przyjęcia propozycji programowej, która w praktyce oznaczałaby likwidację Szwecji jako suwerennego państwa i stała się terytorium kontrolowanym przez Brukselę.

Na przykład Cecilia Wikström, która zasiada w Parlamencie Europejskim, napisała: „Liberałowie podjęli już decyzję, by pracować na rzecz przekształcenia UE w federację!”

Joar Forssell zwrócił uwagę, że przekształcenie Unii Europejskiej w federację będzie miało wiele zalet. Władze federacji będą mogły na przykład zmusić takie kraje jak Węgry do przyjmowania imigrantów z krajów trzeciego świata.

„Odebranie części władzy poszczególnym rządom nie spowoduje ograniczenia wpływu ludzi, ale wręcz przeciwnie, sprawi, że UE stanie się bardziej demokratyczna” – napisał.

/speisa.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!