Wiadomości

Syryjskie siły rządowe odzyskały kontrolę nad częścią utraconej wcześniej bazy wojsk pancernych w Damaszku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pododdziały syryjskiej armii, Sił Narodowej Samoobrony oraz Gwardii Republikańskiej w ostatnim czasie toczyły ciężkie walki o bazę wojsk pancernych położoną między dzielnicami Harasta i Erbin, w północnej części Damaszku.

W dniach 17 – 18 listopada bojownicy islamistycznych ugrupowań „Ahrar asz-Szam” i „Fejlak ar-Rahman” zdobyły kilka budynków w północnej i południowych częściach bazy. Jak wynika z informacji przekazanych przez islamistów, do rana 19 listopada pod kontrolą bojowników znajdowała się przeszło połowa obiektu. Lotnictwo przeprowadziło wówczas szereg uderzeń tak na zdobyte przez bojowników obiekty, jak i na ich tyły w dzielnicach Harasta, Zamalka i Erbin.

19 listopada skierowane tam pododdziały ze składu 105 brygady Gwardii Republikańskiej przeprowadziły kontratak i w wyniku trwającego trzy godziny boju odbiły północną część bazy. Południowa część bazy, sądząc po umieszczonych w sieci materiałach, znajduje się w dalszym ciągu w rękach bojowników „Fejlak ar-Rahman”, choć większość prorządowych mediów twierdzi, że udało się oczyścić bazę w całości.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!