Polska Wiadomości

Szkoła chce przeprowadzić akcję pisania listów do przestępczyni ze skrajnej lewicy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W jednej z polskich szkół powstała akcja “Maraton pisania listów”. Chodzi o wysyłanie listów do skazanej działaczki “Aborcyjnego Dream Teamu” Justyny W.

Szkoła chce przeprowadzić akcję pisania listów do przestępczyni ze skrajnej lewicy. Analityk Ordo Iuris Marek Puzio poinformował, że kancelaria otrzymała zgłoszenie o tym, że w jednej ze szkół z inicjatywy nauczycieli powstała akcja “Maraton pisania listów” do skazanej nieprawomocnie na 8 miesięcy prac społecznych, działaczki Aborcyjnego Dream Teamu Justyny W.

“Do Ordo Iuris wpłynęło zgłoszenie, iż w jednej ze szkół, z inicjatywy nauczycieli, ma odbyć się „Maraton pisania listów” w geście poparcia wobec skazanej (póki co nieprawomocnie), za przestępstwo z art. 152 § 2 k.k., działaczki „Aborcyjnego Dream Teamu” – poinformował Marek Puzio

Podkreślił, że takie działania nauczycieli są niedopuszczalne. Przypomniał również, że Karta Nauczyciela nakazuje wychowawcom na poszanowanie zapisów polskiej Konstytucji, która zapewnia ochronę życia nienarodzonego.

W dalszej części wpisu czytamy:

“Podjęcie takiej inicjatywy, zwłaszcza w szkole, jest niedopuszczalne. Przynajmniej pośrednio jest ona wyrazem poparcia dla czynów o charakterze przestępczym. Ponadto polska Konstytucja zapewnia ochronę dla życia i zdrowia ludzkiego już od momentu poczęcia, co potwierdził TK wyrokach z 22.10.2020 r. (K 1/20) oraz z 28.05.1997 r. (K 26/96). W preambule do Prawa oświatowego wprost zaś stwierdzono, że oświata w RP kieruje się zasadami zawartymi w Konstytucji. Podobnie art. 6 pkt 4 Karty Nauczyciela nakłada na nauczycieli obowiązek kształcenia i wychowywania młodzieży w poszanowaniu Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej – przypomniał analityk Ordo Iuris.

Nawet zatem gdyby tego rodzaju inicjatywa była oddolną inicjatywą uczniów, to nauczyciele oraz dyrektor (w ramach sprawowania nadzoru pedagogicznego) powinni zainterweniować. Tym bardziej rażące byłoby zaś organizowanie podobnych akcji przez samych nauczycieli lub dyrekcję oraz stwarzałoby podstawy do uruchomienia postępowania dyscyplinarnego”.

Przypomnijmy: Sąd Okręgowy Warszawa-Praga uznał skrajnie lewicową aktywistkę Justynę W. winną przekazania środków poronnych kobiecie, która zamierzała dokonać aborcji i skazał ją na 8 miesięcy ograniczenia wolności poprzez prace społeczne. Aktywistka była oskarżona również o przechowywanie środków farmakologicznych z zamiarem wprowadzenia ich do obrotu bez zezwolenia.

NASZ KOMENTARZ: Niestety, zgodnie z przewidywaniami, skrajna lewica próbuje indoktrynować dzieci w duchu swoich antyludzkich ideologii.

O sprawie pisał też m.in. portal tvmn.pl.

Polecamy również: InPost idzie w lewactwo. Będzie wyliczał “ślad węglowy” przesyłek

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!