Europa Wiadomości

Szkocka curlerka postanowiła wrócić do zawodu pielęgniarki by walczyć z koronawirusem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal polsatnews.pl reprezentantka Szkocji w curlingu Vicky Wright wróciła do pełnoetatowej pracy jako pielęgniarka na nocnej zmianie – poinformowały brytyjskie media. Powodem decyzji jest chęć niesienia pomocy osobom zainfekowanym koronawirusem.

Niedawno Wright wywalczyła z drużyną klubową mistrzostwo kraju, zaś z kadrą narodową udała się do Kanady na mistrzostwa świata, by rywalizować m.in. o olimpijską kwalifikację. Szybko jednak wróciła do Szkocji, bowiem ze względu na rozprzestrzeniającego się koronawirusa zawody zostały odwołane.

Z zawodu curlerka Wright jest pielęgniarką, ale od zeszłego roku postawiła wszystko na sport, starając się sięgnąć po “bilet” na igrzyska w Pekinie w 2022 roku. W obecnej sytuacji wszystko się zmieniło.

– Widzę co się dzieje i że istnieją znacznie ważniejsze sprawy niż wydarzenia sportowe. Po powrocie do domu skontaktowałam się z moim przełożonym i powiedziałam, że jestem gotowa zrobić co w mojej mocy, aby pomóc – stwierdziła Wright, która obecnie pracuje na nocnej zmianie w szpitalu Forth Valley w pobliżu miasta Stirling.

Zawodniczka podkreśliła, że teraz “będzie grała swoją rolę w znacznie większym zespole”.

Taka postawa godna jest najwyższej pochwały.

Źródło: polsatnews.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!