Świat Wiadomości

Indie wprowadziły ogólnonarodową blokadę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal onet.pl premier Indii Narendra Modi zarządził 21-dniową ogólnokrajową blokadę, która rozpocznie się jutro o północy miejscowego czasu. Funkcjonować będą jedynie kluczowe dla państwa usługi – informuje CNN. Liczący ponad 1,3 mld ludzi naród usłyszał od premiera, że przez trzy tygodnie musi zostać w domu.

Wszystkie 36 stanów i terytoriów Indii zostanie całkowicie zablokowanych, by walczyć z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

– Widzieliście w wiadomościach sytuację na świecie. Najpotężniejsze narody stały się bezradne w obliczu pandemii. Nie chodzi o to, że te narody nie podejmują wysiłków. Koronawirus rozprzestrzenia się tak szybko, że pomimo wszystkich wysiłków wyzwanie staje się coraz większe. W wyniku dwumiesięcznych badań oraz opinii ekspertów można wywnioskować, że dystansowanie społeczne jest jedyną szansą na zwalczenie koronawirusa – argumentował premier Indii, który podkreślał istotę przerwania cyklu infekcji.

– Gdziekolwiek jesteście, proszę o pozostanie na swoim miejscu. Z uwagi na obecną sytuację blokada będzie egzekwowana przez 21 dni, co oznacza, że te trzy tygodnie są dla nas kluczowe – dodał Modi.

Część usług będzie działać, jednak dotyczy to jedynie tych kluczowych dla państwa. Nieprzerwane zostanie dostarczanie wody i prądy. Działać będzie służba zdrowia, straż pożarna, usługi komunalne i sklepy spożywcze.

Pozostałe sklepy, placówki handlowe, fabryki, warsztaty, biura, targi i miejsca kultu zostaną zamknięte. Autobusy międzymiastowe i metro zostaną zawieszone. Wstrzymane zostaną prace budowlane.

Niedługo cały świat będzie odcięty…

Źródło: onet.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!