Wiadomości

Szef Lewiatana zatrzymany przez CBA. Jest komentarz organizacji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent Konfederacji Lewiatan Maciej Witucki został przez CBA. – Nie mamy z nim kontaktu – mówi Danuta Dobrzyńska z organizacji.

Funkcjonariusze CBA i CBŚP dokonali dzisiaj zatrzymania Tomasza M., byłego senatora Platformy Obywatelskiej, prezydenta Lewiatana Macieja W. oraz byłych członków władz spółki Work Service – Iwona Sz. i Tomasz H. Maciej W. został przewieziony do prokuratury po godzinie 10.”Na obecnym etapie, z uwagi na fakt, że czynności są toku, są to wszystkie informacje, które możemy przekazać” – informuje CBA.

Danuta Dobrzyńska z Lewiatana nie kryje zaskoczenia. – Dzisiaj rano Maciej Witucki był na Radzie Dialogu Społecznego w Gdańsku. Został zatrzymany i jest wieziony chyba do Wrocławia – mówi w rozmowie z portalem Businessinsider.

Nie wiadomo też, gdzie prezydent Lewiatana zostanie ostatecznie przetransportowany, gdyż sprawę prowadzi Prokuratura Regionalna w Szczecinie. Dobrzyńska przyznaje, że obecnie nie ma żadnego kontaktu z W. – Nie mamy pojęcia, jaki jest teraz jego status – dodaje.

– Nie wiemy, dlaczego został zatrzymany – i do tego w taki sposób. Nic więcej właściwie nie mogę w tej chwili na ten temat powiedzieć – podkreśla.

“Czynności przeprowadzono w związku z postępowaniem dotyczącym wielomilionowych wyłudzeń z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w latach 2010-2019” – w taki sposób zatrzymanie W. tłumaczy CBA.

Czytaj też:

Były senator PO zatrzymany przez CBA i CBŚP

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!