Wiadomości

Były senator PO zatrzymany przez CBA i CBŚP

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze CBA i CBŚP zatrzymali byłego senatora Platformy Obywatelskiej Tomasza M. – potwierdził portal tvp.info w Prokuraturze Regionalnej w Szczecinie. Śledztwo dotyczy wielomilowych wyłudzeń z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w latach 2010-2019.

Rzecznik Prokuratury Regionalnej w Szczecinie Marcin Lorenc potwierdził, że Tomasz M. i trzy inne osoby zostały w środę zatrzymane przez funkcjonariuszy CBA i CBŚP. – Trwają czynności – dodał. Jak wskazał, śledztwo dotyczy wielomilowych wyłudzeń z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w latach 2010-2019.

“Funkcjonariusze CBA i CBŚP zatrzymali na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie byłych członków spółek z branży outsourcingowej. Czynności przeprowadzono w związku z postępowaniem dotyczącym wielomilowych wyłudzeń z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w latach 2010-2019” – czytamy z kolei w komunikacie CBA.

“Wśród zatrzymanych jest między innymi były senator RP Tomasz M. Na obecnym etapie, z uwagi na fakt, że czynności są toku, są to wszystkie informacje, które możemy przekazać” – dodano.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!