Wiadomości

Syryjskie siły rządowe zdobyły dziś kolejne cztery wioski w prowincji Idlib

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak już informowaliśmy, 19 grudnia w godzinach popołudniowych syryjskie siły rządowe oraz jej sojusznicy rozpoczęli zakrojoną na szeroką operację wojskową przeciwko bojownikom w południowo-wschodniej części tzw. Wielkiego Idliba. Natarcie wojsk lądowych poprzedziły zmasowane uderzenia lotnicze i artyleryjskie.

Protureccy bojownicy mają ogromne trudności w odpieraniu syryjskich ataków. W pierwszej kolejności oddziały SAA podjęły natarcie na miasteczko Umm Dżalal w południowo-wschodniej części prowincji Idlib. W natarciu brała tam podobno udział elitarna 25. Dywizją Sił Specjalnych SAA, wcześniej znana jako Siły Tygrysa. Rosyjskie i syryjskie samoloty bojowe wspierały atak miasto, które było również ostrzeliwane przez artylerię. Późnym wieczorem Umm Dżalal zostało zdobyte przez wojska syryjskie.

20 grudnia oddziały rządowe uwolniły wioskę Tal Al-Szejk w pobliżu Umm Dżalal oraz wioski Al Szera, Rabia i Al Khuraiba, gdzie natarcie prowadzi 5 korpus. Według źródeł prorządowych syryjskie siły rządowe dążą do wyzwolenia miasta Dżardżanez, które jest jedną z kluczowych pozycji bojowników w rejonie na wschód od węzłwego miasta Maarat al-Numan.

sothfront.com, @Geroman/tt

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!