Wiadomości

Studenci Politechniki Rzeszowskiej, którzy przebywali w chińskim Wuham, są już w Polsce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kiedy trwał nabór studentów do wyjazdu do chińskiego Wuhan, nikomu przez myśl nie przeszło, że w mieście wybuchnie epidemia koronawirusa. Studentom udało się uciec tuż przed blokadą miasta – informuje portal korso24.pl.

Studenci z Politechniki Rzeszowskiej udali się do chińskiego miasta Wuhan, w którym zaczął szaleć koronawirus. Kiedy tylko dowiedzieli się o wybuchu epidemii i blokadach kolejnych miast w obrębie metropolii Wuhan, postanowili natychmiast uciec.

Mowa tutaj o 12 osobach z 20, które ostatni miesiąc spędziły w Chinach, będąc tam na wymianie Erasmus+ i przy okazji zwiedzając kraj. Uczyli się wraz z chińskimi studentami, a nawet z nimi mieszkali. Widząc jednak rosnącą panikę, spakowali walizki i w ostatniej chwili kupili bilety na pociąg do Pekinu i zarezerwowali miejsca w samolocie.

Politechnika Rzeszowska zorganizowała w ramach programu Erasmus+ wyjazd na studia w Huazhong University of Science and Technology w chińskim Wuhan w semestrze letnim w roku akademickim 2019/2020. Studiuje tam 56 tys. studentów, a sam uniwersytet w Wuhan jest w pierwszej dziesiątce najlepszych uczelni w Chinach.

– W Wuhan zostało 8 osób z naszej wymiany. 12 studentów wczoraj wylądowało w Warszawie na Lotnisku Chopina. Wszyscy zostali przebadani, mieli zmierzoną temperaturę ciała. Mamy informację, i chcę uspokoić, że żadna z osób z naszej wymiany nie ma objawów zarażenia wirusem – powiedział w rozmowie z portalem korso24.pl rzecznik prasowy uczelni Jan Rybak.

Politechnika Rzeszowska powiadomiła o sprawie wszystkie służby bezpieczeństwa w Polsce, w tym właściwe resorty, jest w kontakcie z Ambasadą w Pekinie.

/korso24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!