Wiadomości

Straż Miejska w Ełku potraktowała gazem i zakuła w kajdanki przechodnia, który nie miał maseczki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Ełku stanowczo zainterweniowali w związku z faktem, iż jeden z przechodniów nie miał na sobie maseczki. Nagranie z tego zdarzenia robi furorę w sieci…

Do zdarzenia doszło przy ul. Orzeszkowej w Ełku. Mężczyzna poruszający się bez maseczki został zatrzymany przez straż miejską. Funkcjonariusze użyli wobec mężczyzny gazu pieprzowego i powalili go na ziemię. Jeden ze świadków zdarzenia opublikował na Facebooku nagranie z interwencji, gdzie widać, jak jeden ze strażników mocno trzyma mężczyznę, a drugi zakłada mu kajdanki.

Świadkowie zdarzenia twierdzą, że jedynym przewinieniem zatrzymanego był brak maseczki. On sam prosił przechodniów o telefon na policję. Sprawa ma zostać wyjaśniona.

„W związku z opublikowaniem w mediach społecznościowych filmu z fragmentem interwencji strażników Straży Miejskiej, podjęte zostały natychmiastowe czynności wyjaśniające zdarzenie i jego okoliczności. Prezydent Ełku wystąpił również do wojewody o zewnętrzną kontrolę doraźną. Wyniki kontroli pozwolą na podjęcie dalszych czynności. Uczynione zostanie wszystko, by wszechstronnie wyjaśnić sprawę” – napisano w oświadczeniu władz Ełku.

/onet.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!