Wiadomości

Minister Niedzielski przedstawił informację na temat zmian w obostrzeniach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Cały czas mamy do czynienia z kontynuacją wzrostową jeżeli chodzi o dzienną liczbę zachorowań. Niestety ta tendencja ma charakter trwały – powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

– Prowadzimy monitoring mutacji, które są odpowiedzialne za rozwój pandemii. Na początku stycznia udział mutacji brytyjskiej wynosił ok. 10 proc., w lutym wzrósł do 10 proc., a najnowsze badania pokazują, że jest na poziomie – 25 proc. – stwierdził minister Niedzielski.

– Poleciłem prezesowi NFZ przeprowadzenie kontroli dot. dostępności łóżek w szpitalach, zwróciłem się do MON o pomoc w realizacji tego zadania. Będziemy odbudowywali zapasy leku remdesivir. Dokonujemy przeglądu zaopatrzenia w tlen – poinformował szef resortu zdrowia.

Minister Niedzielski poinformował, że obostrzenia w woj. warmińsko-mazurskim zostaną przedłużone do 20 marca, z tym zamiast nauki zdalnej w klasach I-III obowiązywać będzie model hybrydowy. Takie same obostrzenia jak w województwie warmińsko-mazurskim zostaną wprowadzone w województwie pomorskim. Jest to związane z szybszym, aniżeli w innych województwach, rozpowszechnianiem się koronawirusa w tych dwóch województwach.

– Tak więc od kolejnej soboty w województwie pomorskim zamknięte będą hotele, ograniczona zostanie działalność galerii handlowych, zamknięte będą i baseny – stwierdził Adam Niedzielski.

– Jeśli po świętach będziemy mieli apogeum zachorowań za sobą, to będziemy przywracali branże dotknięte obostrzeniami. Będą to małe kroki, ale odważne decyzje luzujące – stwierdził minister Niedzielski.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!