Wiadomości

Stanisław Pięta zawieszony w prawach członka partii i klubu PiS

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rzeczniczka klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, Beata Mazurek, poinformowała na Twitterze, że Stanisław Pięta został zawieszony w prawach członka partii i klubu. Poseł zostanie wycofany z prac komisji śledczej ds. Amber Gold oraz komisji ds. służb specjalnych.

„Poseł Stanisław Pięta zawieszony w prawach członka partii i klubu PiS. S. Pięta będzie także wycofany z prac komisji śledczej ds. Amber Gold oraz komisji ds. służb specjalnych” – podała Mazurek na Twitterze.

W minionym tygodniu dziennik „Fakt” napisał, że poseł Stanisław Pięta miał romans; według gazety obiecywał swojej kochance m.in. załatwienie pracy w PKN Orlen. Według „Faktu” Pięta miał poznać tę kobietę podczas 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej, 10 kwietnia 2017 roku. Wkrótce wyszło na jaw szereg dodatkowych szczegółów, o czym pisaliśmy tutaj:

Kim jest „ofiara” posła Pięty, czyli sygnał ostrzegawczy dla polityków i zadanie dla ABW

Poseł, odnosząc się do tych doniesień, ocenił, że jest to atak na niego. W rozmowie z „Super Expressem” podkreślił, że „nie załatwiał” opisanej przez gazetę kobiecie żadnej pracy w Orlenie

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!