Europa Islam

Niemcy: Opozycja chce powołania komisji śledczej ds. polityki imigracyjnej prowadzonej przez Angelę Merkel

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal telewizjarepublika.pl partie opozycyjne żądają wyjaśnień od kanclerz Niemiec Angeli Merkel w w sprawie nieprawidłowości w Federalnym Urzędzie ds. Migracji i Uchodźców. Żądają oni prześwietlenia polityki migracyjnej kanclerz Niemiec oraz powołania komisji śledczej.

FDP złożyła wniosek o powołanie komisji śledczej w sprawie BAMF. Ma się ona dowiedzieć, jakie informacje były w posiadaniu berlińskie rządu na temat nieprawidłowości w urzędzie azylowym.

– Gruntowne wyjaśnienie jest niezbędne. Nikt nie może pomijać faktu, że na wynik ostatnich wyborów wielki wpływ miała polityka migracyjna – podkreślił szef liberałów Christian Lindner

Wniosek FDP, który zawiera 15 punktów będzie poddany dyskusji w Bundestagu.

Ponadto Alternatywa dla Niemiec naciska na powołanie komisji śledczej. Domaga się ona prześwietlenia całej polityki migracyjną Merkel – Wniosek AfD jest pisany z pianą na ustach. Chodzi o generalne rozliczenie. Nasza motywacja jest inna. Nie chcemy prać brudów, tylko przywrócić zaufanie – oświadczył na Twitterze klub parlamentarny FDP.

Ponadto wyjaśnień domaga się także SPD – koalicyjny partner chadeków – Trzeba wyjaśnić, na czym polegała fuszerka? Czy doszło do korupcji?” –  powiedziała przewodnicząca partii Andrea Nahles w wywiadzie dla ARD.

Czy myślicie, że kanclerz Niemiec wreszcie się  doigrała? Czekamy na wasze komentarze.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!