Wiadomości

Stan Adamowicza jest ciężki. O wszystkim zdecydują najbliższe godziny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz żyje, jest w stanie bardzo ciężkim – poinformował nad ranem doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, dodając, że o wszystkim zdecydują najbliższe godziny. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zwróciło się z prośbą o oddawanie krwi.

Prezydent Paweł Adamowicz był operowany przez pięć godzin, po tym, jak został zaatakowany nożem przez 27-letniego mężczyznę podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Według wcześniejszych informacji, w szpitalu udało się przywrócić akcję serca Adamowiczowi. W trakcie operacji w Uniwersyteckie Centrum Klinicznym we Wrzeszczu przetoczono mu 41 jednostek krwi.

Zatrzymany w sprawie ataku na Prezydenta Miasta to 27-letni mężczyzna, wcześniej był notowany za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta oraz rozbój na terenie banku – poinformowała policja.

Jak podaje Radio Gdańsk, był karany za cztery napady na banki w Gdańsku. Odsiedział wyrok pięciu i pół roku więzienia. Na wolność wyszedł pod koniec grudnia.

Czytaj też:

Atak na prezydenta Gdańska podczas WOŚP. Adamowicz w szpitalu

/polskieradio24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!