Wiadomości

Atak na prezydenta Gdańska podczas WOŚP. Adamowicz w szpitalu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany ostrym narzędziem podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Radio Gdańsk podało na Twitterze, że prezydent jest reanimowany. Minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński powiedział telewizji TVN 24, że sprawca został zatrzymany.

Prezydent Gdańska został zabrany do szpitala. W niedzielę wieczorem Paweł Adamowicz został zaatakowany ostrym narzędziem na scenie w Gdańsku podczas „Światełka do nieba” WOŚP – poinformowała rzeczniczka prasowa prezydent Magdalena Skorupka-Kaczmarek.

Wg świadków napastnik nagle wbiegł na scenę.

Krzyczał, że był niewinny i siedział w więzieniu za rządów PO. Doszło do szarpaniny, w trakcie której Adamowicz został ugodzony nożem – relacjonował Onet.

Rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka powiedział telewizji TVN 24, że sprawca został zatrzymany. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce i zbierają materiał dowodowy. Mariusz Ciarka dodał, że stan Pawła Adamowicza jest poważny. Podkreślił, że policjanci obecni na miejscu zajścia zareagowali bardzo szybko.

„Atak na życie i zdrowie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza jest godny najwyższego potępienia. Zobligowałem szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego do przekazywania mi na bieżąco wszelkich informacji dotyczących tej sytuacji” – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!