Felietony

Sprawiedliwość po europejsku w praktyce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ostatnimi miesiącami jesteśmy świadkami licznych wystąpień dotyczących stanu polskiego sądownictwa, które przyrównuje się do sytuacji na terenie tzw. Starej Unii Europejskiej. Warto więc przybliżyć, jak wygląda to w praktyce.

Media w ostatnich dniach informowały o skazaniu w Hamburgu na karę dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu 93 letniego Bruno D. strażnika niemieckiego obozu koncentracyjnego w Stutthof (Sztutowo). Sąd krajowy w Hamburgu zadecydował, że były strażnik SS jest współwinny morderstwa 5232 osób.
W tym samym czasie na naszym lokalnym podwórku „sprawiedliwości” polski sąd skazał na karę 8 miesięcy w zawieszeniu na dwa lata za zamieszczone w sieci komentarze 78-letniego Pana Zbigniewa (Ocalałego z rąk banderowców) za krytykę banderyzmu na Ukrainie oraz działań kontrowersyjnego ukraińskiego działacza Ihora Isajewa. Kolejnym „do ukarania”, co wynika z braku wiedzy historycznej prokuratora Macieja Młynarczyka, który utożsamia cały naród ukraiński z działalnością nazistowskich kolaborantów spod znaku Bandery jest również ocalały z ludobójstwa Pan Antoni Dąbrowski.

Więcej:

Polski sąd skazał ocalałego z rąk banderowców za zamieszczone w sieci komentarze

Wychodzi na to, że według skali europejskiej za współudział w morderstwie ponad 5 tys. osób europejskie sądy skazują na karę dwóch lat w zawieszeniu, natomiast w Polsce, która w czasie swojej 30-letniej suwerenności nie potrafiła doprowadzić do godnego pochówku swoich obywateli i bezkrytycznie wspiera neonazizm istniejący na Ukrainie, ściga się ostatnich ocalałych świadków ludobójstwa banderowskiego, czym chce zastraszyć osoby pragnące przywrócić pamięć o tragedii naszych przodków. Kara 8 miesięcy w zawieszeniu na dwa lata za negatywne opinie pod adresem banderyzmu stawiają w jednym szeregu niedoszłą ofiarę z nazistowskim zbrodniarzem. Czy tak wygląda dobra zmiana w polskiej prokuraturze? Czy na kolejny rzewny list o pamięci i trosce ze strony rządzących musimy czekać do następnych wyborów, kiedy trzeba będzie przyciągnąć środowiska kresowe?

(inf. www.portel.pl)

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!