Wiadomości

Setki tysięcy osób manifestowały w Paryżu przeciw „prawu” uznającemu dwie lesbijki za równorzędne „matki”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Według organizatorów, nawet 600 tys. osób wzięło w niedzielę udział w manifestacji przeciwko udostępnianiu tzw. macierzyństwa zastępczego (GPA) i technik wspomaganego rozrodu (PMA) parom homoseksualnym. Rząd Emmanuela Macrona zapowiada wprowadzenie ustawy, w myśli której dla dziecka urodzonego w parze lesbijskiej ustanowione będą dwie równorzędne matki.

W manifestacji, która rozpoczęła się około godziny 13:00, wzięły udział osoby o różnych przekonaniach – obok katolików także wyznawcy innych religii oraz przedstawiciele świata polityki.

Biskup Dominique Rey, ordynariusz diecezji Fréjus-Toulon, powiedział: Jestem tu jako człowiek wierzący, który zdaje sobie sprawę, że rodzina jest niezbędnym fundamentem ludzkości. Ta rodzina opiera się na związku małżeńskim mężczyzny i kobiety zdolnych do wzbudzenia potomstwa. Bez tego odniesienia rodzina już nie istnieje, a ludzkości grozi wyginięcie. Nie jesteśmy tutaj przeciw wszystkiemu! Jesteśmy za życiem, za rodziną, nie można budować społeczeństwa na negacji tego, co było podstawą ludzkości od samego początku, a Biblia przypomina nam w Księdze Rodzaju: „mężczyzną i kobietę stworzył ich”. Jesteśmy świadkami zamachu stanu, szczególnie za pośrednictwem mediów, który ma na celu zaprzeczenie fundamentalnym odniesieniom naszego człowieczeństwa. Mam nadzieję, że rząd usłyszy wołanie ludzkości, która przypomina o swoich korzeniach, które mają fundamentalne znaczeni!

/pch24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!