Świat Wiadomości

Senator wzywa do ataku USA i Izraela na Iran

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

-Stany Zjednoczone i Izrael powinny zbombardować Iran – stwierdził senator republikański Lindsey Graham.

Senator wzywa do ataku USA i Izraela na Iran. Zapytany w wywiadzie dla CNN, czy chce, aby Stany Zjednoczone i Izrael „zbombardowały Iran nawet w przypadku braku bezpośrednich dowodów ich zaangażowania” w atak palestyńskiej grupy Hamasu na Izrael, republikański senator odpowiedział: „Tak”.

Graham wezwał do wspólnej operacji wojskowej przeciwko infrastrukturze Iranu i powiedział, że musi ona zapłacić cenę, jeśli zginie jakikolwiek zakładnik wzięty przez Hamas.

-Jeśli nastąpi eskalacja wojny przeciwko Izraelowi, winię Iran i nadszedł czas, aby go ostrzec. Zapłacą wysoką cenę. Myślę, że możemy zrobić to wszystko. Myślę, że gdyby wybuchła wojna z Iranem, wygralibyśmy – dodał.

Senator zrzucił także winę za ostatnie wydarzenia w Izraelu na Iran.

-Jeśli nie dostrzega się związku między Iranem a działalnością terrorystyczną Hamasu i Hezbollahu, wiele traci się – dodał.

Hamas rozpoczął w sobotę operację “Powódź Al-Aksa”, wystrzeliwując serię rakiet i infiltrując Izrael drogą lądową, powietrzną i morską. Stwierdzono, że niespodziewany atak był odpowiedzią na szturm na meczet Al-Aksa w okupowanej Wschodniej Jerozolimie i zwiększoną przemoc osadników wobec Palestyńczyków.

W odwecie izraelskie wojsko rozpoczęło operację „Swords of Iron” przeciwko Hamasowi. Od soboty zginęło już ponad 1200 Palestyńczyków i 1300 Izraelczyków.

Polecamy również: Rusza operacja “Most” 2.0?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!