Wiadomości

Senat USA nie przegłosował ustawy zabraniającej zabijania noworodków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Senat Stanów Zjednoczonych nie przegłosował ustawy zabraniającej dzieciobójstwa noworodków urodzonych pomimo zabiegów aborcyjnych.

Ustawa broniąca ocalonych z aborcji zakładała, że dzieci, które narodzą się żywe, otrzymają taki sam poziom opieki jak każde inne dziecko na tym etapie rozwoju. Aby ustawa została przyjęta, potrzeba było 60 głosów, zabrakło siedmiu.

„Nie powinno być ustawy łatwiejszej do przegłosowania niż ta, która jasno stwierdza, że zabijanie noworodków jest złe i nie powinno być tolerowane” – napisał w oświadczeniu abp Joseph F. Naumann, przewodniczący komisji ds. obrony życia przy amerykańskim episkopacie.

„To, że jeden z senatorów, a co dopiero 44, głosowało przeciw tej ustawie, powinno nas przerażać i bulwersować” – dodaje ordynariusz Kansas City.

Hierarcha wzywa również do zdecydowanej akcji politycznej. Jak mówi, większość Amerykanów wspiera tę ustawę, która blokuje rozszerzenie praktyki zabijania nienarodzonych na mordowanie noworodków. „Musimy domagać się sprawiedliwości dla tych niewinnych dzieci” – czytamy w oświadczeniu.

/KAI/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!