Polska Wiadomości

Sebastian Majtczak zatrzymany w Emiratach Arabskich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Specjalna Grupa Poszukiwawcza powołana przez Komendanta Głównego Policji na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich wspierała lokalną Policję która dokonała dziś zatrzymania poszukiwanego Sebastiana Majtczaka – napisał minister koordynator służb Specjalnych, Mariusz Kamiński.

Sebastian Majtczak został zatrzymany na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Był poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego 29 września. To on odpowiada za tragiczny wypadek w którym zginęła trzyosobowa polska rodzina, w tym dziecko.

Jak podaje rzecznik policji insp. Mariusz Ciarka, mundurowi od środy wiedzieli, że poszukiwany mężczyzna przebywa w Niemczech, ale dwa dni później, w piątek, okazało się, że poszukiwany był już w Turcji.

Ciarka twierdzi, że zabrakło kilku minut, by Majtczak nie wsiadł do samolotu lecącego do Emiratów Arabskich. Dzięki informacjom od służb tureckich polska policja wiedziała, że Majtczak dotarł do Emiratów, a wtedy kolejne kroki były już koordynowane na poziomie organów ścigania i dyplomacji.

“Specjalna Grupa Poszukiwawcza powołana przez Komendanta Głównego Policji na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich wspierała lokalną Policję która dokonała dziś zatrzymania poszukiwanego Sebastiana Majtczaka. Zadania realizowane były w ścisłej współpracy z Prokuraturą Krajową” – podał na platformie X Mariusz Kamiński.

NASZ KOMENTARZ: Cieszymy się z zatrzymania tego bandyty. Ubolewamy jednak nad faktem, że poruszono wszystkie możliwości jego ścigania wyłącznie w związku z medialnością sprawy. Inni przestępcy powinni być ścigani z nie mniejszą zawziętością.

Polecamy również: Pijany Ukrainiec zranił Polaka i rozbił samochód o barierki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!