Polska Wiadomości

Bielsko-Biała: kolejne mieszkania tylko dla Ukraińców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Władze Bielska-Białej wyremontują dodatkowo 16 mieszkań z zasobu mieszkaniowego gminy z myślą o turystach socjalnych z Ukrainy.

Nowe mieszkania tylko dla Ukraińców. Taką decyzję podjęła podczas niedawnej sesji Rada Miejska, rozszerzając dotychczasowy zakres swojej wcześniejszej uchwały w sprawie określenia zakresu pomocy udzielanej przez miasto przesiedleńcom i dezerterom z Ukrainy. Chodzi o  możliwość dalszego udzielania im wsparcia mieszkaniowego.

Jak informują urzędnicy lokale, o których mowa, znajdują się w należących do gminy kamienicach przy ulicach: 3 Maja, Cieszyńskiej, Czajkowskiego, Dubois, Krasińskiego, Kustronia, Legionów, Olszówka, Pułaskiego, Stojałowskiego i Wyzwolenia.

Planowane inwestycje będą możliwe dzięki finansowemu wsparciu, jakie gmina otrzymała na ten cel z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014- 2020. Zewnętrze dofinansowanie wyniesie 3,6 mln złotych. Gmina dołoży do remontów, w ramach wkładu własnego, 340 tysięcy złotych.

NASZ KOMENTARZ: Wydawało się, że ukroamok mamy już za sobą, a tu kolejna niespodzianka. Wprawdzie samorządy nie mają pieniędzy dla Polaków i polskich repatriantów ze wschodu, ale zawsze znajdą je dla ukraińskich turystów socjalnych i dezerterów z wojny rosyjsko-ukraińskiej.

Polecamy również: Gruzin i Ukrainka pobili komendanta policji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!