Wiadomości

Rzecznik WOT ostro do funkcjonariuszy “Gazety Wyborczej”: “Co jeszcze wyssiecie z palca?”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Gazeta Wyborcza” bezpodstawnie oskarżyła żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej o obrażanie dziennikarza w Hajnówce. Treść artykułu już zmieniono. Do sprawy odniósł się rzecznik WOT.

Jak przekonuje „GW”, w Hajnówce miało dojść do ataku słownego żołnierzy na lokalnego dziennikarza. „Wyborcza” oskarżyła o to żołnierzy WOT.

– Byli bardzo wulgarni i agresywni. Kazali oddać mi telefon, a jak odmówiłem, żądali abym wykasował zdjęcia. Kiedy pokazałem legitymację prasową, nieco zmienili ton, dopytywali tylko: „w jakim szmatławcu pracujesz?” – miał powiedzieć lokalny dziennikarz w rozmowie z „GW”. Gazeta Michnika wycofała się jednak z tych oskarżeń.

“W sobotę wieczorem okazało się, że awanturę Arkadiuszowi Panasiukowi nie urządzili jednak żołnierze WOT, a innej formacji wojskowej. Jak nam powiedział został o tym poinformowany w rozmowie telefonicznej m.in. z płk. Pietrzakiem, który kategorycznie zaprzeczył, że to żołnierze tej formacji. Jakiej, dokładnie nie wiadomo” – pisze „Wyborcza”.

Do sprawy odniósł się rzecznik WOT. Pułkownik Marek Pietrzak pytał na Twitterze o rzetelność dziennikarską.

“Kolejne przyznanie się do kłamstwa przez redakcję @gazeta_wyborcza. Po tym jak informator, wycofał się ze swoich słów, redakcja zmieniła treść artykułu. To już kolejna taka sytuacja w ciągu tygodnia! Gdzie jest Wasza rzetelność dziennikarska?! Co jeszcze wyssiecie z palca?” – czytamy.

/wpolityce.pl, twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!