Wiadomości

Rzecznik irańskiego MSZ: Odpowiemy na każdą agresję lub zagrożenie ze strony Ameryki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Iran zareaguje stanowczo na każde zagrożenie ze strony USA – podała w sobotę półoficjalna agencja informacyjna Tasnim w sytuacji podwyższonego napięcia między dwoma krajami po zestrzeleniu bezzałogowego drona amerykańskiego przez irańską Gwardię Rewolucyjną.

Iran zapowiedział w sobotę, że zareaguje stanowczo na każde zagrożenie ze strony USA, jak podała półoficjalna agencja informacyjna Tasnim, wśród narastających napięć między Teheranem a Waszyngtonem w związku z zestrzeleniem bezzałogowego drona amerykańskiego przez Republikę Islamską.

– Niezależnie od jakiejkolwiek decyzji podjętej przez nich (urzędników USA) nie dopuścimy do pogwałcenia granic Iranu. Iran zdecydowanie odpowie na każdą agresję lub zagrożenie ze strony Ameryki — powiedział agencji rzecznik irańskiego MSZ, Abbas Musawi.

Teheran twierdzi, że dron został zestrzelony, gdy naruszył przestrzeń powietrzną Iranu w położonej nad Zatoką Perską prowincji Hormozgan na południu kraju. Z kolei Waszyngton poinformował, że dron został zestrzelony w międzynarodowej przestrzeli powietrznej.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!