Polska Wiadomości

Rząd Tuska chce wysyłać na 3 lata więzienia za obrazę sodomitów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Skrajnie lewicowe władze warszawskie rozpoczynają walkę z tzw. “mową nienawiści”. Zgodnie z proponowanymi zmianami prawa, za negatywny komentarz wobec sodomitów i gomorytów, będzie można trafić do więzienia nawet na kilka lat.

Rząd Tuska chce wysyłać na 5 lata więzienia za obrazę sodomitów i gomorytów. Skrajna lewica od początku powołania rządu naciska na zaostrzenie przepisów karnych. W środę na stronach Rządowego Centrum Legislacji został opublikowany projekt ministerstwa sprawiedliwości kierowanego przez Ukraińca Adama Bodnara dotyczący nowelizacji Kodeksu karnego w tej sprawie.

Projekt poszerza katalog przesłanek dyskryminacyjnych o kryterium niepełnosprawności, wieku, płci, tzw. “orientacji seksualnej” i tzw. “tożsamości płciowej”. “Wprowadzenie projektowanych rozwiązań zapewni wzmocnioną i pełną ochronę prawnokarną przed stosowaniem przemocy lub groźby bezprawnej, nawoływaniem do nienawiści, znieważaniem i naruszaniem nietykalności cielesnej ze względu na niepełnosprawność, wiek, płeć, orientację seksualną lub tożsamość płciową pokrzywdzonego” – czytamy w projekcie.

Znowelizowany paragraf art. 199 kodeksu karnego uzyska brzmienie:

„Kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości, niepełnosprawności, wieku, płci, orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

Ponadto zapisy dotyczące płci, tzw. “orientacji seksualnej” oraz tzw. “tożsamości płciowej” dodano w art. 256 dotyczącym m.in. nawoływania do nienawiści oraz w art. 257 dotyczącym znieważania.

Po przegłosowaniu zmian każdy za znieważenie osoby z powodu m.in. bezwyznaniowości, “orientacji seksualnej” czy “tożsamości płciowej” będzie podlegał karze do 3 lat więzienia.

W opisie projektu przekazano, że zmiana ma przynieść “wzmocnienie ochrony prawnokarnej przed przestępczymi zachowaniami motywowanymi przesłankami dyskryminacyjnymi ze względu na niepełnosprawność, wiek, płeć, orientację seksualną i tożsamość płciową”.

NASZ KOMENTARZ: Jeśli ten projekt wejdzie do prawodawstwa, będziemy mieć więźniów politycznych, skazywanych za podawanie faktów naukowych np. że człowiek ma tylko dwie płcie, a zboczenie jest zboczeniem. Orwellowska rzeczywistość w Polsce jest już za najbliższym rogiem…

Polecamy również: Ukrainka ukradła milion hrywien, organizując fałszywe zbiórki w sieci

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!