Polska Wiadomości

Rybnik: 40 mieszkań dla przesiedleńców z Ukrainy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kolejne miasta remontują mieszkania, które następnie przekazują nieodpłatnie lub za minimalną opłatą, przesiedleńcom z Ukrainy. Remonty współfinansuje Unia Europejska, której bardzo zależy na budowaniu w Polsce, znanego z Zachodu, lewicowego raju multi-kulti.

Rybnik dołącza do grona miast-prymusów nowej transformacji. Za blisko 4 mln zł, remontowane są mieszkania dla “uchodźców” z Ukrainy – informuje portal radio90.pl.

Pierwsze lokale są już po remoncie i powoli zaczyna się ich zasiedlanie. Na stworzenie 40 mieszkań dla ukraińskich przesiedleńców, miasto dostało 3,9 mln zł z funduszy UE.

-Remont pierwszych kilku lokali z naszego zasobu mieszkań do remontu już się zakończył i są one sukcesywnie przekazywane do zasiedlenia. Są to mieszkania zlokalizowane głównie w dzielnicy Boguszowice, chociaż nie tylko. Nie ma jednak mowy o tworzeniu enklaw dla Ukraińców, są to pojedyncze adresy w poszczególnych lokalizacjach – mówi Artur Gliwicki, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Rybniku.

Do tej pory Ukraińcom przekazano cztery lokale, które zostały wyremontowane i wyposażone. Jak twierdzą władze, lokale te przekazywane są rodzinom spełniającym określone “kryteria”. Wśród nich jest posiadanie statusu uchodźcy oraz możliwość utrzymania mieszkania, bo te nie będą darmowe. Kandydaci do przyznania mieszkania są typowani na podstawie pracy socjalnej z uchodźcami, wykonywanej przez pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku.

W pierwszej kolejności na przydział takiego lokalu mogą liczyć osoby, które przebywają w zbiorowych miejscach zakwaterowania, nie są właścicielami bądź współwłaścicielami lokalu lub budynku mieszkalnego na terenie Polski, nie posiadają zadłużenia wobec gminy Rybnik oraz co najważniejsze mają potencjał do usamodzielniania ekonomicznego, czyli m.in. pracują lub aktywnie poszukują pracy, posiadają dochody, w tym świadczenia otrzymywane w polskim systemie, pozwalające na pokrycie kosztów najmu mieszkania.

Według władz miasta, kolejne lokale będą zasiedlane sukcesywnie po tym, jak zakończy się ich modernizacja. Po tym, jak uchodźcy z Ukrainy wrócą do swojego kraju, mieszkania będą przydzielane rybniczanom oczekującym dziś w kolejce na przydział mieszkania socjalnego.

NASZ KOMENTARZ: Władze miasta oszukują swoich mieszkańców, a także pozostałych Polaków. W Polsce praktycznie nie ma ukraińskich uchodźców wojennych, a przynajmniej takowych można szukać ze świecą. Według oficjalnych danych, do sierpnia br. złożono w naszym kraju jedynie 1200 wniosków o ochronę międzynarodową z powodu konfliktu zbrojnego na Ukrainie. Mamy zatem tylko 1200 uchodźców wojennych. To właśnie dlatego nazywamy pozostałych Ukraińców, którzy tutaj przybyli przesiedleńcami. Remontowanie i przekazywanie im mieszkań tylko potwierdza nasz tok myślenia.

Polecamy również: Cyrk z elektrycznymi samochodami dobiega końca?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!