Świat Wiadomości Żydzi

Ruszył proces Izraela przed Trybunałem w Hadze

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Eksperci ONZ ds. praw człowieka z radością powitali wczoraj rozpoczęcie procesu o ludobójstwo przeciwko nazistowskiemu reżimowi Izraela. Skargę przed Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości (MTS) w Hadze, zgłosiły władze Republiki Południowej Afryki (RPA).

Ruszył proces Izraela przed Trybunałem w Hadze. -Każda decyzja MTS dotycząca środków tymczasowych musi zostać uszanowana i wdrożona przez strony sporu – podkreślili eksperci w oświadczeniu.

„Decyzje MTS są ostateczne, wiążące i nie podlegają odwołaniu. Przestrzeganie wszelkich nakazów wydanych przez Trybunał przez zainteresowane strony jest konieczne dla ochrony praw Palestyńczyków i wzmocnienia pierwszeństwa prawa międzynarodowego” – dodali.

Wyrażając uznanie dla Republiki Południowej Afryki za wniesienie sprawy do MTS w czasie, gdy prawa Palestyńczyków w Gazie są bezkarnie łamane, eksperci wezwali wszystkie państwa do współpracy z trybunałem.

Pracownicy ONZ z zadowoleniem przyjęli oświadczenia poparcia wielu państw dla działań Republiki Południowej Afryki, zmierzających do wniesienia sprawy do sądu, a także pryncypialne stanowisko zajęte przez autorytety i organizacje z całego świata, które wyraziły poparcie dla ukaranie żydowskich nazistów za ich zbrodnie.

Przesłuchania publiczne w sprawie ludobójstwa rozpoczęły się przed MTS wczoraj, kiedy Republika Południowej Afryki przedstawiła niezbite dowody na zamiar Izraela popełnienia ludobójstwa, podkreślając wezwania i działania premiera, ministrów i armii reżimu od 7 października.

W odpowiedzi, żydowski reżim ponownie stwierdził, że nie ma żadnych zbrodni, a wszystko co się dzieje, żydzi czynią w samoobronie. Postawę tę poparły tylko dwa kraje: Wielka Brytania i USA, co nie budzi żadnego zdziwienia.

NASZ KOMENTARZ: Miejmy nadzieję, że tym razem żydowscy zbrodniarze nie wykupią się od kary opowieściami o tym, że 80 lat temu ktoś inny mordował innych Żydów w czasie II Wojny Światowej.

Polecamy również: Ukraińcy płaczą, że broń, która miała być dla nich, popłynęła do Izraela

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!