Wiadomości

Rosyjski śmigłowiec został zestrzelony na granicy Armenii i Azerbejdżanu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rosyjski śmigłowiec Mi-24 rozbił się w Armenii w pobliżu osady Jerasch, śmigłowiec został ostrzelany z ziemi z ręcznej wyrzutni rakietowej – podało rosyjskie Ministerstwo Obrony. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Azerbejdżanu poinformowało, że rosyjski Mi-24 został „przypadkowo” zestrzelony przez Azerbejdżan.

„9 listopada, około godziny 17.30 czasu moskiewskiego, eskortując konwój ze 102. rosyjskiej bazy wojskowej przez terytorium Republiki Armenii w przestrzeni powietrznej w pobliżu ormiańskiej osady Jerasch w pobliżu granicy Autonomicznej Republiki Nachiczewanu (Republika Azerbejdżanu), rosyjski śmigłowiec Mi-24 został ostrzelany z ziemi z PZRK W wyniku trafienia rakietą helikopter utracił sterowność i upadł w górzystym terenie na terytorium Armenii” – czytamy w komunikacie.

Dwóch członków załogi zginęło, a jeden (z obrażeniami) został ewakuowany.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Azerbejdżanu poinformowało, że rosyjski Mi-24 został „przypadkowo” zestrzelony przez Azerbejdżan.

„Przepraszamy za ten tragiczny wypadek. Zdecydowanie nie było to coś wymierzonego w stronę rosyjską. Jesteśmy gotowi wypłacić niezbędne odszkodowania rodzinom tych, którzy stracili życie” – czytamy w komunikacie azerbejdżańskiego MSZ.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!