Wiadomości

Rosjanie zamierzają zerwać kontrakt z Ukraińcami na budowę rakiet “Zenit”?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prywatna rosyjska firma S7 Space zamierza zawiesić, a następnie rozwiązać umowę na produkcję 12 rakiet „Zenit”, którą zawarła z ukraińskim przedsiębiorstwem „Jużmasz” – donosi agencja RIA Novosti, powołując się na źródło z branży kosmiczno-rakietowej.

Informacja ta została potwierdzona przez źródło w firmie S7 Space. Według niego, produkcja zostanie wstrzymana w kwietniu. „Jużmasz” odmówił skomentowania tejże informacji, z kolei Roskosmos poinformował, że nic nie wie o możliwym zawieszeniu umowy, a serwis prasowy S7 poinformował, że „umowa jest w toku”.

W kwietniu 2017 r. Firma S7 Sea Launch Limited, będąca częścią grupy S7, która jest właścicielem nawodnego kosmodromu „Morskoj Start”, oraz „Jużmasz” zawarły umowę na budowę 12 rakiet Zenit.

Planowano wykorzystanie ich w programach „Morskoj Start” i „Naziemny Start” (starty z Bajkonuru). Pierwsze dwie rakeity miały być gotowe w latach 2018 – 2019.

Pierwszy start z „Morskiego Startu” miał się odbyć w grudniu tego roku. Trzy kolejne – w kwietniu, lipcu i grudniu 2020 r., a w roku 2022 r. – następne cztery (marzec, czerwiec, wrzesień, grudzień).

/ria.ru/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!