Świat Wiadomości

Rosjanie biorą na cel amerykańskie samoloty

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ministerstwo Obrony Rosji poinformowało, że przerywa wszelką współpracę ze Stanami Zjednoczonymi na podstawie memorandum o przeciwdziałaniu incydentom w przestrzeni powietrznej Syrii. W oświadczeniu stwierdzono, iż od tej pory wszelkie statki powietrzne znajdujące się w rejonie operacyjnym rosyjskiego lotnictwa zostaną wzięte na cel przez środki obrony przeciwlotniczej. Oświadczenie to wydano po tym,jak amerykański samolot zestrzelił samolot syryjski. W rosyjskim ministerstwie zdarzenie to określono jako poważne naruszenie prawa międzynarodowego.

Przypomnijmy, że do zestrzelenia syryjskiego myśliwca Su-22 przez amerykański myśliwiec F/A-18E Super Hornet doszło wczoraj w rejonie na południe od Tabki. Pilot zdołał się katapultować, lecz został wzięty do niewoli przez Kurdów. Wcześniej informowano, iż uratowali go żołnierze syryjskiego specnazu – „Tygrysów”, później jednak podano, że Kurdowie z SDS negocjują ze stroną syryjską wydanie pochwyconego przez nich pilota. O okolicznościach, w jakich doszło do zestrzelenia syryjskiego myśliwca, pisaliśmy tutaj:

Amerykanie zestrzelili syryjski samolot, Iran zbombardował pozycje ISIS w Syrii

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej w wydanym oświadczeniu potępiło zestrzelenie syryjskiego samolotu Su-22 przez Amerykanów, podkreślając, iż traktuje to jako akt agresji i sprzeniewierzenie się prawu międzynarodowemu.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!