Wiadomości

Szwedzcy policjanci zaatakowani przez stu zamaskowanych imigrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szwedzka policja w mieście Trollhättan, w dzielnicy Kronogården została zaatakowana przez stu zamaskowanych młodych imigrantów uzbrojonych w kije i kamienie. Zdarzenie miało miejsce w czwartek.

Młodzi zamaskowani imigranci zaatakowali funkcjonariuszy, gdy próbowali oni interweniować w trwających drugą noc gwałtownych zamieszkach. Trwały tam bowiem walki między dwoma gangami. Policjanci chcieli przerwać falę przemocy i wtedy sami zostali zaatakowani. Imigranci atakowali policyjne radiowozy, dewastując i przebijając opony w dwóch policyjnych samochodach. Ostatecznie tylko jeden uczestnik zamieszek został zatrzymany.

Do eskalacji przemocy doszło, gdy kilku młodych ludzi zaczęło palić opony na ulicy i straż pożarna chciała ugasić ogień. Strażacy zostali zaatakowani przez młodych ludzi, którzy rzucali w nich kamieniami.

Peter Asp, rzecznik prasowy ratusza powiedział, że zamieszki wywołała „walka o władzę nad terytorium w dzielnicy” między rywalizującymi gangami. Stwierdził on, że zamieszki wywołali młodzi somalijscy imigranci, podczas gdy policja podała jedynie, że brali w nich udział mężczyźni pochodzący z kraju arabskojęzycznego.

Policjanci są przekonani, że powodem wybuchu zamieszek nie była walka o terytorium, ale spowodował ją incydent, który miał mieć miejsce w zeszłym tygodniu, kiedy to opieka społeczna odebrała dzieci rodzinie za stosowanie wobec nich przemocy fizycznej i psychicznej.

/breitbart.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!