Wiadomości

Rosja formuje w pobliżu granicy z Ukrainą nową dywizję

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ministerstwo Obrony Rosji podjęło decyzję o sformowaniu w Kamyszynie i Wołgogradzie 20. Dywizji Strzelców Zmotoryzowanych, w bezpośrednim sąsiedztwie granic Ukrainy – poinformowała rosyjska gazeta Izwiestia, powołując się na źródła w resorcie obrony.

Nowa jednostka zostanie sformowana na bazie 20. Brygady Strzelców Zmotoryzowanych stacjonującej w Wołgogradzie. Dywizja będzie podlegała 8 Gwardyjskiej Armii Ogólnowojskowej Południowego Okręgu Wojskowego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

Ponadto część nowo utworzonej 20. Dywizji Gwardii zajmie koszary w Kamyszynie, które są opuszczane w związku z przegrupowaniem 56. Samodzielnej Gwardyjskiej Brygady Szturmowej. Jednostka ta, zgodnie z oświadczeniem rosyjskiego ministra obrony Siergieja Szojgu, zostanie wkrótce zreorganizowana w pułk i przerzucona na Krym.

Jak zauważył redaktor naczelny portalu Cenzor.net Jurij Butusow, oznacza to co najmniej 4-6 nowych taktycznych grup batalionowych ze wzmocnieniami, które mogą samodzielnie w krótkim czasie dotrzeć do granic Ukrainy – z Wołgogradu jest tylko 400 km, a z Kamyszyna – 600 km.

W ubiegłym roku w ramach 8 Armii ukończono formowanie 150 Dywizji Strzelców Zmotoryzowanych z dowództwem w Rostowie nad Donem. Dywizja ta ma w swym składzie dwa pułki czołgów wyposażone w T-72B3, dwa pułki piechoty zmotoryzowanej ze wzmocnionymi batalionami czołgów, pułk artylerii, pułk przeciwlotniczy, batalion rozpoznawczy, batalion łączności i inne jednostki.

/ukrmilitary.com, cenzor.net/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!