Wiadomości

Były wiceprezes zarządu spółki Węglokoks Kraj oraz dwaj byli prokurenci spółki zatrzymani przez CBA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Były wiceprezes zarządu spółki Węglokoks Kraj oraz dwaj byli prokurenci spółki zatrzymani przez funkcjonariuszy CBA. W tle umowy na sprzedaż węgla i szkoda w majątku spółki na ponad 28 mln zł.

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Katowicach zatrzymali trzech byłych pracowników spółki Węglokoks Kraj, w tym byłego wiceprezesa zarządu oraz dwóch byłych prokurentów. Czynności miały miejsce na terenie województwa śląskiego. Po zakończeniu przeszukań zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Regionalnej w Katowicach, gdzie przedstawiono im zarzuty działania na szkodę spółki.

Ustalenia śledczych wskazują, że zatrzymani nie dopełnili ciążących obowiązków oraz przekroczyli udzielone im uprawnienia, jako osoby zarządzające spółką, w związku z zawarciem 3 umów na sprzedaż węgla (miału węglowego) w skutek czego w majątku spółki wyrządzono szkodę w wielkich rozmiarach w wysokości ponad 28 mln zł. Wszystko wskazuje na to, że umowy zostały zawarte na niekorzystnych dla spółki warunkach na okres trzech lat.

Prokuratura zastosował wobec zatrzymanych wolnościowe środki zapobiegawcze. To pierwsza realizacja w tej sprawie. Postępowanie ma charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!