Felietony

Rodzina chciała, by dziewczyna wyjechała do Pakistanu i tam poślubiła wybranego jej mężczyznę. Nie chciała… Została zamordowana?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pięcioro członków rodziny 18-latniej Saman Abbas jest podejrzanych o morderstwo po tym, jak kobieta zniknęła z domu w północnych Włoszech. Krewni chcieli, by nastolatka wyjechała do Pakistanu, gdzie zaaranżowano jej małżeństwo z kuzynem. Saman odmówiła i opuściła dom – informuje portal interia.pl.

Jak opisuje BBC, kobieta uciekła z domu i od października żyła pod opieką opieki społecznej, ale pod koniec kwietnia wróciła do rodzinnego domu w Novellara koło Parmy.

Prokurator Isabella Chiesi powiedziała, że nastolatka prawdopodobnie została podstępem nakłoniona do powrotu. Miało tam jednak dojść do kolejnej kłótni.

Policja opublikowała nagranie z monitoringu z 29 kwietnia, z dnia przed zaginięciem 18-latki. Widać na nim trzech podejrzanych, którzy niosą łopaty, łom i torbę. Dzień później nagrano nastolatkę, która wychodzi z domu w towarzystwie swoich rodziców. Tam widziano ją po raz ostatni.

W rozmowie z włoskim dziennikarzem ojciec Saman Abbasa twierdził, że nastolatka wyjechała do Belgii. Śledczy nie dają jednak wiary tym wyjaśnieniom i podejrzewają, że krewni zamordowali 18-latkę i pozbyli się jej ciała. Trwają poszukiwania szczątków kobiety.

W zeszłym tygodniu włoski związek społeczności islamskich (UCOII) wydał fatwę (orzeczenie religijne), odrzucającą przymusowe małżeństwa w odpowiedzi na zniknięcie Samana Abbasa.

BBC podaje, że wujek i kuzyn zaginionej są poszukiwani. Z kolei rodzice 18-latki mieli wylecieć do Pakistanu.

/interia/pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!