Europa Wiadomości

Reżim Łukaszenki wyposażył imigrantów w… garnitury

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak możemy przeczytać na portalu kresy.pl nielegalni imigranci, którzy bezskutecznie szturmowali dzisiaj przejście graniczne w Kuźnicy, podzielili się na dwie grupy – jedna powróciła do starego obozowiska w pobliżu granicy, a druga za zgodą białoruskich władz przeniosła się do centrum logistycznego, gdzie migrantów zaopatrzono – m.in. w garnitury.

Jak przekazała we wtorek wieczorem Straż Graniczna, około 2 tys. cudzoziemców, którzy dzisiaj bezskutecznie szturmowali polsko-białoruską granicę, powróciło w rejon dawnego koczowiska po stronie białoruskiej.

Jednak część migrantów, zgodnie z decyzją białoruskich władz, przeniosła się do przygranicznego centrum logistycznego „Bremino”. Polecenie zorganizowania noclegu „dla kobiet i dzieci” wydał sam Aleksandr Łukaszenko – podał w serwisie Telegram zbliżony do służby prasowej Łukaszenki kanał „Puł Pierwogo”.

Jak podaje białoruska państwowa agencja prasowa Biełta, centrum przygotowano na przyjęcie ponad 2 tys. migrantów. Według Biełty mogą się oni tam ogrzać, mają zapewnione toalety, ciepłe ubrania, koce, materace, jeden posiłek dziennie i dostęp do energii elektrycznej.

Jak wynika z nagrań zamieszczonych w mediach społecznościowych przez białoruski opozycyjny kanał Nexta, migranci w centrum „Bremino” otrzymali od Białorusinów nawet… garnitury, kapelusze i inne tego typu części garderoby.

Od czerwca trwa z terytorium Białorusi nacisk migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, głównie z Iraku, na granice z Polską, Litwą i (w mniejszym stopniu) Łotwą. Napływ migrantów jest stymulowany przez białoruskie władze. W poniedziałek od rana na przejściu granicznym w Kuźnicy po stronie białoruskiej gromadzili się nielegalni imigranci. Dołączały do nich kolejne grupy. We wtorek rano migranci przy wsparciu zamaskowanych funkcjonariuszy białoruskich służb podjęli bezskuteczną próbę sforsowania granicy.

Co do…

Źródło:kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!