Wiadomości

Replika arki Noego została zniszczona w wyniku… powodzi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Okazało się, że daleko replice do biblijnego oryginału… W starciu z żywiołem, który nawiedził amerykański stan Kentucky, jej konstrukcja nie wytrzymała. Teraz jej właściciele pozwali ubezpieczyciela, domagają się miliona dolarów.

Zbudowana z drewna i mierząca niemal 200 metrów arka znajduje się w okolicach miasta Williamstown. Właściciel wskazuje, że powodzie i osuwiska ziemi, które nawiedziły region w latach 2017-18 uszkodziły łódź.

Firma Ark Encounter złożyła pozew, domagając się od ubezpieczyciela wypłaty miliona dolarów na pokrycie kosztów napraw. Telewizja CNN informuje, że ubezpieczyciel pokrył tylko część środków.

Replika biblijnej Arki Noego została otwarta w 2016 r. Jej budowa trwała sześć lat i pochłonęła ponad 100 mln dolarów. Pomysłodawcą był pochodzący z Australii Ken Ham, który stoi na czele kreacjonistycznego ruchu Answers in Genesis.

Wewnątrz statku znajdują się wypchane zwierzęta, które miał zabrać na pokład biblijny Noe. Wśród nich są… dinozaury. Kreacjoniści przekonują bowiem, że Bóg stworzył świat, a na nim m.in. ludzi i dinozaury, około 6 tys. lat temu, a nie – jak twierdzą naukowcy – 4,5 mld lat temu, stąd też – dowodzą kreacjoniści – dinozaury nie mogły wyginąć 65 mln lat temu.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!