Felietony

“Remiza” na wyjeździe

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wydawałoby się, że wyjeżdżać w teren mogą jedynie wozy strażackie.  Okazuje się jednak, iż wielu z nas żyje w błędzie. W ostatnich dniach stycznia Remi Juśkiewicz udowodnił, iż istnieje coś takiego jak mobilna REMIza

Końcówka miesiąca dla muzyka i jego przyjaciela, Krzysztofa Kosińskiego, to upragnione granie na żywo. Po wielu miesiącach  (by nie powiedzieć, niemal dwóch latach)  Remiemu w końcu udało się spotkać z publicznością w Polsce. W ostatnich dniach stycznia recitale odbyły się  w:

  • Teatrze Miejskim w Inowrocławiu (w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy),
  • Galerii Farna 6 w Inowrocławiu,
  • Domu Kultury w Wierzchosławicach,
  • Domu Klahra – Kawiarnii Artystycznej w Lądku Zdroju,
  • Klubie Liryka w Bielawie

oraz we Wrocławiu u Pieśniarzy, skąd koncert transmitowany był przez red. muz. Sławka Orwata w Radio Wnet. Natomiast we wspomnianej Galerii u Leonarda Franciszka Berendta zawisła płyta muzyka, a recitalu na żywo słuchać mogli również widzowie REMIzy (odc. 40).

W każdym z tych miejsc repertuar muzyka zachwycił widownię – było wspólne śpiewanie i bisy; część osób doskonale znała już piosenki Remiego z jego audycji REMIza (wcześniej Piosenki na koniec tygodnia).  Obecnie artysta szczęśliwie powrócił do Londynu, który przywitał go piękną, wprost wiosenną pogodą, i gdzie już 12 lutego 2022 o godz. 19.00  zagra (wraz z zaproszonymi gośćmi) dla Polonii w Lewisham Polish Centre.

Audycję muzyczno-kulturalną REMIza można oglądać w każdą niedzielę o godz. 21.30 (20.30 w UK) na FB i YouTube.

W najbliższym odcinku, tj. 6 lutego 2022, gościem muzycznym będzie Robert Kasprzycki, a literackim Lech Baczyński – czyli klimaty mocno krakowskie.

Serdecznie zapraszamy!

https://www.facebook.com/remi.juskiewicz

https://www.youtube.com/channel/UCii8S-XT_0MdqoUXC959v6g

autor: Agnieszka Kuchnia-Wołosiewicz

https://kuchniawolosiewicz.blogspot.com/

 

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!